2022/2023 |
VS | VaM HaM | Pozvánka: Popis:
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (1)
|
AkceCC | IvM MiM | Pozvánka: Popis:
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (1)
|
| VaM | Brno & okolí (Křtinský potok) | | | | |
Pozvánka: Údolí Křtinského potoka
tři mlýny na výrobu střelného prachu,
sklářská huť, hamr, pila, mlýn a železářská huť¨
Adamov (nad Brnem) Popis: PeR a NaR jsou jinde...
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (1)
|
| | Stará čistírna v Bubenči |  | | | |
Pozvánka: Tip na akci:
Podolská vodárna má termíny obsazené, ale něco na ten způsob je Bubenči - Stará čistírna.
O víkendech, strojovna, technické dokumenty, dokonce projížďka na Převozníkově prámu 🙉
Popis: Zájemci mohou navštívit původní prostory s pozůstatky původních technologických zařízení – a to jak pro vlastní čištění odpadních vod a související provoz (např. kalové hospodářství), tak pro zajištění pohonu strojů (parní strojovna a kotelna). Pro názornost výkladu jsou návštěvníkům k dispozici kopie původních plánů, historické fotografie z počátku výstavby čistírny a filmový dokument z roku 1943. Pro zájemce o historii technických staveb a zvláště pražské kanalizace je připraven historický filmový dokument Muži pod Prahou.
Praktické informace: Prohlídky areálu bývalé čistírny odpadních vod jsou možné pouze s průvodcem (čistírna není klasické muzeum, nýbrž něco jako technický zámek). Během každé prohlídky mají návštěvníci příležitost projít historickou nefunkční stokou. Prohlídky je možné po dohodě se správou památky domluvit i na jiný, individuální čas.
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (3)
|
| VaM PeR | Pozvánka: Kdysi jsme přespali v Pňovanech na nádraží 😅
Teď máme zamluven Penzion U Vlčků, na 23.-25.6.2023 (pátek-neděle),
za 600,-se snídaní na osobu a den, pes za 60,-.
Objednáno pro: MiP&MaP, NaR&PeR, MiM&IvM, HaM&VaM + cca 2psy. MaH&DaH asi v neděli (?).
Plus jsem poslal dotaz (26.5.2023) na ještě jeden pokoj z pátku na sobotu.
Popis: Výlety na Buben a parníkem po přehradě (a vláčkem z Pňovan zpět).
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (5)
|
| DaH | 29.PP: Votice & Vrchotovy Janovice podruhé | | | | |
Pozvánka: Popis:
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (1)
|
| HaM | Čarodějnice Kokořínsko |  | | | |
Pozvánka: Kokořínské údolí - po neprobádaných koutech Kokořínska:
sraz (už?) v 10:30 na parkovišti pod Pokličkama, ale šli bychom na druhou stranu (Jestřebické pokličky), jsou tam i dvě hospody, a ještě zjišťujeme možnosti ohniště.
A večer bychom rádi zašli do klubu Mandragora na Vinohradech - hrajou tam od 20 hodin ScrewBalls, šli byste taky?
Popis: No a celý den se mimořádně vydařil! Počasí nemohlo být krásnější, dopolední pečení buřtů v areálu tábora v Kokořínském dole vydařenější a vycházka s cílem v Jestřebickém hostinci dobrodružnější!
| Vložit/prohlídnout další obrázky ... celkem (14)
|