Pubescenti, kteří poslouchají country nebo folk,
jezdí na potlachy, kde pijí jen mrkvovou štávu
existují pouze v televizních inscenacích.
Murphyho zákon pubertální mládeže

    Ovšem v televizních inscenacích,
    které jsou staré minimálně třicet let.
    Backwoodsův dodatek
Přilepený kousek od VaM
text a ukázka.

     Když jsem si plánovali v prosinci další hraní, tak mě v tu chvíli nenapadlo, že je to v předvečer Pétiných narozenin. Už tomu bude 18 let, co jsme v Nuslích vydatně zapíjeli její narození. Ty děti nám ale stárnou!

Petra má narozeniny,
my máme přání jediný,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

     Byl to takový nesmělý nápad. Co ji takhle clubovně zahrát. Nejlépe Uhlířovu a Svěrákovu „Narozeninovou“. Zeptal jsem se našeho kapelníka (VaM), co on na to. Byl pro. Jenom jestli prý Petra vydrží to naše hraní. Vždyť ti dnešní mladí poslouchají úplně jinou hudbu. To je samé disco, rap, hip hop apod. Dohodli jsme se, že to riskneme.

Dobré je že jsi na světě,
koukni jak rádi máme tě,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

     Týden před „premiérou“ jsme se sešli v Bořanovicích na generální zkoušce. Na internetu jsme našli text, Vašek zajistil originální nahrávku. Chyběl pouze Mirek. Nějak mi uniklo proč. Možná sháněl látky, nitě, švadleny nebo se rekreoval na horách. To Martin se překonal a přijel s i basou. Oba muzikanti naladili, Vašek vykoumal akordy, párkrát si to zkusili, pak se začali dohadovat o stupnicích, o nástupech a o jiných pro ně důležitých věcech. My (HaM, NaR a PeR), jsme se v té jejich debatě poněkud ztratili a tak jsme raději konzumovali připravené občerstvení.

Zvedněte číše do velké výše,
je tady moštu jak pro celý pluk,
a proto ťukneme jednou,
ťukneme dvakrát,ťukneme třikrát,
víc už ani ťuk.

     Podoba písničky se pomalu rodila. Několikrát jsme si poslechli originál, Martin nacvičil basový nástup a párkrát jsme si ji zazpívali. Šlo nám to. Natálka poznamenala: „Chudák Péťa, to ji dožene k slzám“. Pak už jsme si procvičovali písničky z našeho nově tvořeného zpěvníku. Prostě příjemné odpoledne a večer a část noci.

Lokni si jako krokodýl,
budeš tu s námi o to dýl,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví.

     A je to tady. Scházíme se U Felixe. Tentokrát tu mají přijatelnější prostředí (méně kouře i hluku). Ostatní tu už čekají (Natálka opět zdržovala) a dokonce mají za sebou i zkoušku. To kvůli benžu. Martin sděluje, že Milča přijde později a že asi ztratil mobil, když tlačil auto (ještě že nejel renaultem). Zkoušíme mu volat, zda mu někam nezapadl. Prohlížíme i auto. Marně. Martin to chvílemi nese statečně, to když se hraje. Chvílemi ho přepadá trudomyslnost, to když se nehraje a přemýšlí, co bude dělat dál. Tak mu radíme, radíme a radíme.

Když už se člověk narodí,
dej Bůh, ať málo marodí,
štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
hlavně to zdraví Peťulko…...

     Přijíždí Péťa s Káťou, Martinem a Vaškem (Káti tanečník) a rozjíždí se podakce „narozeniny“. Zapojujeme i personál. Byli úžasní. Nachystali dort (svíčky) a přípitek. Pak Martin zabasoval začátek, ostatní se připojili (hudbou i zpěvem). Petra byla dost překvapená a asi i dojatá. Natálka měla pravdu. Když se dozpívalo, zhaslo se a číšník přinesl dort se zapálenými svíčkami. Sfouknutí Petra zvládla na první pokus.
Zvedněte číše do velké výše,
je tady moštu jak pro celý pluk,
a proto ťukneme jednou, ťukneme dvakrát,
ťukneme třikrát, víc už ani ťuk.

     Dál už se jen hrálo, zpívalo, pilo, jedlo, rozebíralo Martinův mobil (to když přišla Milča), debatovalo a postupně likvidovalo zednické marcipánové nářadí (ozdoba na dortu). Mládež si o patro níž zkoušela šipky a kulečník. Jak ten čas letí. Nestačili jsme ani přehrát Martinův seznam písniček (cca 39) a už jsme museli chytat poslední noční spoje. Oni ostatně už u Felixe končili.

Petra má narozeniny,my máme přání jediný,
//štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,hlavně to zdraví//

Petr
(25. a 31. ledna 2003)

P.S. č.1
Dle pozdějšího sdělení Petry, měla co dělat, aby nebrečela jako krokodýl a celou písničku se snažila myslet na něco jiného. Líbilo se jí to a všem moc děkuje.

P.S. č.2
Dobří lidé ještě žijí. Martin nám druhý den poslal SMS z novu nabyvšího starého mobilu.